AktualnościMedjugorie

“Niebo na Ziemi” – reportaż o Medjugorje

TV Trwam zaprasza na reportaż poświęcony Medjugorje. Materiał przedstawia podróż do tego miejsca z perspektywy pielgrzyma, wypełniony jest świadectwami współuczestników. Emisja drugiej części 6 listopada o 17:30.

W reportażu “Niebo na Ziemi” razem z autorem – operatorem kamery wcielamy się w jednego z pielgrzymów, którzy podążają do Medjugorje. Pobudki podróży naszych towarzyszy są różne: niektórzy chcą uratować rozpadające się małżeństwo, inni walczą z nałogami, ktoś jedzie wyprosić zdrowie dla siebie, dla rodziny, jeszcze inni chcą po prostu właśnie tam się pomodlić, albo zobaczyć miejsce, o którym mówi się, że jest “konfesjonałem Świata”.

Reportaż to m.in. historia Kuby, który jest inwalidą i do Medjugorje przyjechał z tatą Wiesławem. Chłopak będzie wnoszony przez kilku mężczyzn na górę Križevac, aby razem ze wszystkimi odprawić Drogę Krzyżową. Poznamy też Nancy i Patricka, którzy postanowili sprzedać cały swój biznes w Kanadzie i przeprowadzić się do Medjugorje, aby tu dawać żywe świadectwo działania Pana Boga w ich życiu. Usłyszymy również wypowiedź młodego małżeństwa, które przeżywało kryzys, byli blisko decyzji o rozwodzie, ale dzięki Medjugorje postanowili o siebie zawalczyć. Nie zabraknie też wrażeń autora reportażu, który odwiedził to miejsce po raz pierwszy.

„To był mój pierwszy wyjazd do Medjugorje. Będąc w tamtym miejscu czułem Niebo na Ziemi – poczułem żywą wiarę. Poczułem, że Niebo zstępuje na Ziemię, a czas płynie wolniej” – wyznaje Krystian Lachor, autor reportażu “Niebo na Ziemi”.

Materiał obfituje w piękne zdjęcia, oprócz świadectw i rozmów przedstawia najbardziej charakterystyczne miejsca w Medjugorje m.in. górę Križevac, Błękitny Krzyż, kościół św. Jakuba, wodospady.

Część II za tydzień – 6 listopada o godz. 17:30.