Polityka prywatności

Polityka prywatności

Niniejsza Polityka Prywatności została przygotowana w celu zapewnienia stronie interenetowej zgodności z przepisami wynikającymi z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. – w skrócie RODO. Ochrona informacji prywatnych dotyczących Użytkowników strony jest dla nas bardzo ważna i dokładamy wszelkich starań, aby każdy czuł się bezpiecznie przeglądając naszą stronę.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce obowiązuje ono od 25 maja 2018 r.

Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni) z siedzibą w Polsce przy ul. Skaryszewska 12 zwanym dalej Administratorem.

Z kim możesz się skontaktować, aby otrzymać więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych przez Administratora?

Jeśli masz pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych przez Administratora, możesz skontaktować się z nami, pisząc na nasz adres email: centrum@medjugorie.org

Od kogo uzyskaliśmy Twoje dane osobowe?

Twoje dane osobowe uzyskaliśmy bezpośrednio od Ciebie podczas wysyłania formularza zapytania ze strony internetowej  https://medjugorie.org/kontakt/ oraz z ogólnie dostępnych danych ze stron internetowych.

W jakim celu i na jakiej podstawie Administrator przetwarza Twoje dane osobowe?

Jesteśmy uprawnieni do przetwarzania Twoich danych osobowych, ponieważ jest to niezbędne do obsługi zapytań, które do nas kierujesz przy pomocy formularza kontaktowego lub skrzynki intencji.

Przetwarzać Twoje dane osobowe możemy również na podstawie prawnie uzasadnionego interesu w celu:

analizowania Twojej aktywności na stronach internetowych https://medjugorie.org celem dostosowania usług i treści do Twoich indywidualnych preferencji;

dokonywania czynności technicznych oraz rozwiązywania problemów technicznych, związanych z administrowaniem serwerami https://medjugorie.org ;

opracowywania ogólnych statystyk dotyczących korzystania przez Ciebie oraz innych użytkowników strony https://medjugorie.org , w tym zbierania ogólnych informacji demograficznych (np. o regionie, z którego następuje połączenie);

zapewnienia bezpieczeństwa i integralności usług, które świadczymy Ci drogą elektroniczną, w tym przeciwdziałania oszustwom i nadużyciom oraz zapewnienia bezpieczeństwa ruchu;

kontaktowania się z Tobą, w tym w celach związanych z dozwolonymi działaniami marketingowymi;

prowadzenia analiz statystycznych;

przechowywania danych dla celów archiwalnych oraz zapewnienia rozliczalności (wykazania spełnienia przez nas obowiązków wynikających z przepisów prawa).

Zgodę na przetwarzanie danych osobowych, możesz wycofać w dowolnym momencie kierując taką prośbę na nasz adres email. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe dopóki nie wycofasz zgody.

Dane osobowe

Informujemy, że podczas korzystania z formularza kontaktowego, użytkownik może zostać poproszony o podanie swoich danych osobowych.

Administratorem danych osobowych będzie Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni) w Polsce. Dane osobowe mogą być przetwarzane przez Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni) w Polsce w celu obsługi zapytania z formularza kontaktowego lub skrzynki intencji. Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni) w Polsce może udostępniać dane osobowe podmiotom powiązanym, zgodnie z art. 23 ust. 3 i 5 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U. z 2002 r., nr 101, poz. 926 ze zm.).

Pełną informację na temat polityki prywatności uzyskasz pod adresem administratora: ul. Skaryszewska 12, 03-802 Warszawa. Na ten adres prosimy kierować wszelkie zapytania dotyczące ochrony danych osobowych. Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni) w Polsce działa zgodnie z prawem Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie ochrony prywatności.