Aktualności

Abp. Aldo Cavalli: dziekuję Panu i Matce Bożej za to, że przysłali mnie tu poprzez decyzję Ojca Św.

„Z wielką radością witam Cię, Ekscelencjo, Najczcigodniejszy Arcybiskupie Aldo, jako nowego Wizytatora Apostolskiego dla Parafii Medjugorje. Witam! Przyjmujemy Cię całym sercem w parafii, gdzie odczuwa się szczególną bliskość Matki Bożej. Cieszymy się na współpracę z Ekscelencją. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia Papieża Franciszka do zostania Wizytatorem Apostolskim dla Parafii Medjugorje, po posłudze jako Nuncjusza w Holandii. Dziękuję” – powiedział na początku celebracji proboszcz parafii Medjugorje o. Marinko Šakota OFM.

Uroczystej Mszy św. 13 lutego 2022 r. w medjugorskim kościele św. Jakuba przewodniczył abp Cavalli, a koncelebrowali oprócz miejscowego proboszcza, prowincjał hercegowińskiej prowincji franciszkańskiej o. Miljenko Šteka oraz inni księża.

Abp. Cavalli, na początku kazania, również wyraził wdzięczność: „Dziękuję wam wszystkim. Dziękuję za przybycie. Podziękowania dla chóru za przygotowanie tej uroczystości. Dziękuję Ojcze Prowincjale, Ojcze Proboszczu… wszystkim, którzy tą uroczystość przygotowali. Bardzo dziękuję, ale przede wszystkim Panu i Maryi Pannie, którzy przez Ojca Świętego chcieli mnie tu przysłać. Kiedy kilka tygodni temu zobaczyłam Ojca Świętego, powiedział mi: „Pójdziesz do Medjugorje, bądź tam i to wszystko!” Jestem pewien, że Pan Jezus pójdzie za mną w tych ostatnich latach, tak jak to uczynił do tej pory przez całe moje życie” , powiedział abp. Cavalli, który następnie odniósł się do czytań mszalnych.