AktualnościMedjugorie

Potrzebujemy dzisiaj świadectwa i towarzyszenia

„Potrzebujemy dzisiaj świadectwa i towarzyszenia. To dwie rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Jak ewangelizować drugiego człowieka? Poprzez swoje życie i świadectwo. Nie chodzi o to, by uczestniczyć w kursach ewangelizacyjnych, ale pokazywać, jak sami odnosimy się do Kościoła. Druga sprawa to towarzyszenie. Młodemu człowiekowi potrzeba wysłuchania, próby odpowiedzi na pytania, które zadaje” – mówił w poranku „Siódma 9” ks. Łukasz Gołaś, dyrektor Radia Pallotti FM.

W Medjugorje miał miejsce 32. Festiwal Młodych. Na modlitwie i podczas licznych spotkań młodzi ludzie szukali odpowiedzi na pytanie, które znalazło się w haśle tegorocznego spotkania: „Co dobrego mam czynić?”.

„To jest hasło, które jest zaczerpnięte z Ewangelii według św. Mateusza, gdy jeden z młodzieńców spotyka Jezusa i pyta go, co ma czynić, by żyć jak oni. Jezus mu wtedy odpowiedział, by zostawił wszystko i poszedł z nimi. To takie pytanie, które jest bardzo ważne, szczególnie dzisiaj w czasie popandemicznym – co dobrego mam czynić? Zwłaszcza, gdy na nowo ożywiamy swoją wiarę i serca. Ten festiwal młodych w Medjugorje, który przyciąga młodych jest odpowiedzią na te pytania. To, co tam się dzieje, katechezy, nabożeństwa, to coś, co otwiera serca młodych ludzi. Potrzebujemy takich spotkań, by odpowiadać na takie pytania i odnawiać nasze relacje z Bogiem i Maryją” – mówił ks. Gołaś.

Dyrektor radia Pallotti FM zauważył, że do Medjugorje wraca życie.

„Kiedy byłem w styczniu, gdy było ono niemal puste, to nie było to Medjugorje, które jest teraz. Ta miejscowość i to, co się tam dokonuje każdego dnia, gdzie są setki konfesjonałów, gdzie ludzie się spowiadają… oni tego potrzebują i my tego potrzebujemy. Pamiętam świadectwo siostry Miriam, która opowiadała o kobiecie, która czuła, że jej życie się zmieniło. Ta odnowa jej wiary, regularne przystępowanie do sakramentów spowodowały, że jedna z córek zapytała, co się działo w Medjugorje. To najpiękniejsze działania Pana Boga” – stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

źródło siodma9.pl